TALLRIKAR SAMT ASSIETTER, 2+2, kompaniporslin, Kina, tidigt 1800-tal.

Dekor i form av blomster samt dekor runt brättet i blått men detaljer i guld. Diam 20 resp 25.

Obetydligt dekorslitage. En tallrik med lagning och ifyllnadsmålad.

Lähtöhinta
2 500 SEK