SPEGEL, sengustaviansk, 1800-talets första hälft.

Bronserad, rikt skuren dekor. Avslut med fält i grönt och guldfärg med ymnighetshorn, krön med fält i grönt och guldfärg med sfinxer. H 132.

Renoverad. Senare bakstycke. Slitage färgbortfall. Sprickor. Glas med anlöpningar.

Lähtöhinta
4 000 SEK