275419

BORDSPENDYL, senempire, 1800-talets mitt.

Bas i marmor. Tympanonformat kröna. På fyra mässingsfötter. Rund emaljerad urtavla märkt á Paris. Dekor av sfinxer och kvinnorfigurer. H 38. Nyckel finns.

Repor. Sockel med nagg. Lagningar. Ej funktionstestad. Urtavla med smärre emaljskador. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK