DOSOR SAMT ETUIER, 9 st, silver, flertal olika länder, bla Sverige och GAB, 1870-tal till 1900-talets andra hälft. 630 g

Olika form och dekor, 4 snusdosor, 2 cigarettetuier varav ett från Sovjetryssland, 3 nipperdosor. L 4,5-11.

Slitage, repor, bucklor, gravyr av initialer och gåvotillskrifter.

Lähtöhinta
3 000 SEK