KALLSKÅL med LOCK, fajans, Rörstrand 1700-tal.

Märkt Stockholm G.B. Dekor i starkeldsblått av blommor. Diameter 25 cm.

Locket med tre sprickor samt en nagg. Knoppen med sju glasyrnagg. Skål med spricka, glasyrnagg. Två fotrings nagg, lagning.

Lähtöhinta
3 000 SEK