BYRÅ, régencestil, troligen 1800-tal.

Rik dekor med inläggningar i cirkelmönster. Snedställda hörn. Fyra lådor i fronten med mässingbeslag. L 130, B 64, H 83.

Omarbetad. Kompletterad. Kraftiga fanerskador. Skiva med skador samt lös list. Sprickor. Märken. Mässingen med anlöpningar.

Lähtöhinta
25 000 SEK