Skultuna Messingsbruk

(Ruotsi, 1607-)
Skultuna Messingsbruk
(Ruotsi, 1607-)

LJUSSTAKAR, ett par, mässing, Skultuna 1900-talets början.

Rund sockel på tre kulfötter. Mitt i svärtat trä. Rund ljusmanschett. H 40.

Smärre slitage och repor.

Lähtöhinta
2 500 SEK