BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, Gusum, 1900-talets början.

Kvadratisk fotsockel med gallerdekor på fyra kulfötter. Rund frostat kupa med blomsterdekor. H

Smärre slitage. Mindre buckla. Senare elektrifiering. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK