GRÄDDKANNA med SOCKERSKÅL, silverhalt 830, bland annat Tyskland. 1800/1900-tal. Tot ca 441,9g

Gräddakanna på fötter. Stämplad Tyskland. H 11.
Sockerskål med lock, oval form på fötter, h 11.
Båda stämplad 830 silverhalt.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK