TALLRIKAR, 6 st, porslin, "Astronomici", Fornasetti, 1900-talets andra hälft.

Tryckt dekor, nr 2, 6, 7, 9, 12, 11. Märkta FORNASETTI - MILANO MADE IN ITALY. Diam 26.

Obetydligt slitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK