LJUSKRONA, oscariansk, 1800-talets andra hälft. H 81.

Stomme i förgylld mässing. Behängd med olikformade prismor. 6 ljusarmar. Elektrifierad.

Skadad orbliknande central prisma. Prismor saknas. Nagg. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
6 000 SEK