SERVISDELAR, 39 st, porslin, Musselmalet, Royal Copenhagen.

10 flata mattallrikar, 9 efterrättsstallrikar, 6 assietter, 2 skålar, 1 såsskål, 1 fat, helblonda delar, 1:a sort. 10 koppar med fat, halvblond, 1:a sort. 1 fat utan kopp medföljer. 3 moccakoppar med 4 fat, Bing Gröndahl, musselmaletliknande dekor medföljer.

Såsskål med nagg, en flat tallrik med nagg/lagning. 1 kaffefat med nagg.

Lähtöhinta
7 000 SEK