VAS samt ASK, porslin, bland annat Wien, Österrike, 1800-talets andra hälft.

Vas med hänklar. Målat motiv med två putti. Gulddekor. H 14.
Ask i porslin, Målad dekor samt gulddekor. L ca 8, h ca 3.

Bruksslitage. Kraftiga sprickor på locket till asken.

Lähtöhinta
1 500 SEK