GRÄDDKANNA, silver, empir, Anders Lundqvist, Stockholm, 1833. Vikt ca 218 g.

Delvis godronnerad, på rund fot. Uppsvängt handtag i form av ymningshorn. H 15.

Foten med bucklor. Sedvanligt slitage.

Lähtöhinta
2 500 SEK