STOLAR, 4 st, Thonet, Wien, Österiket 1900-talets första hälft.

2 karmstolar resp 2 stolar. Bl a böjträ. Senare bemålade. Rygg med genombruten dekor i form av fjäder. Sits med genombruten mösnter dekor. Samtliga bränmärkta "Thonet Austria".

Färgslitage, ställvis kraftigt. Bruksslitage. Sprickor. Senare bemålning.

Lähtöhinta
3 000 SEK