SERVISDELAR, 20 delar, flintgods, "LA" Stig Lindberg, Gustavsberg, 1950-tal.

Vitglaserat flintgods med målad dekor i form av röda droppar. Såsnipa med fat, 2 skålar, 3 uppläggningsfat, samtliga äggformade. Kanna, tallrikar, assietter.

Slitage. Enstaka med sprickor, nagg, krackelyr.

Lähtöhinta
3 000 SEK