MATSALSBORD / CARAMBOLE BORD, nyrenässans, 1800-talets slut.

Mahogny samt betsat trä. Vändbar skiva, Kopplade, svarvade ben, med mittdekor. Carambole bord klädd i grön filt. Köer samt klot medföljer. L161, b 101, h 76 resp 85.

Kraftig torrspricka på bladet/skivans(skett efter fotografering)Slitage. Nötmärken på benen. Hål i filten.

Lähtöhinta
7 000 SEK