SKÄNK, senempire, 1800-talets andra hälft.

Fanerad med björk. 4 dörrar med bakomliggande hyllplan samt 4 lådor. Beslag av ben. Nyckel till lådor finns. L 178. B 57. H 132.

Nyckel till dörrar saknas. Smärre fanerskador. Repor. Två dörrar slagna.

Lähtöhinta
4 000 SEK