Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

SYBORD, rokoko, troligen Italien, delvis 1700-tal.

Valnöt. Avlång skiva med rundade hörn, låda i sargens kortsida, fackinredning. Fyra svängda ben. L 69, b 42, h 66.

Slitage, sprickor, repor, maskangrepp. Senare lådknopp och avkortade ben.

Lähtöhinta
2 000 SEK