Edvin Ollers

(Ruotsi, 1888-1959)
Edvin Ollers
(Ruotsi, 1888-1959)

EDVIN OLLERS, väggspegel, tenn, Schreuder & Olssons tenngjuteri, Stockholm, 1915.

Rektangulär form, ram av tenn med krönande krona. Stämplad med Schreuder & Olssons firmastämpel samt OLLERS. 54 x 6,5.

Bruksslitage. Enstaka bucklor på ram. Glas med skada och nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet