Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

TOILETTBORD, etikettmärkt Jacob & Josef Kohn, Wien, Österrike, 1900-talets första decennier.

Rödbetsat böjträ och plywood, svärtad ribbdekor, överstycke med spegel, front med två lådor, samt dörrpar. L 108 B 58 H 165.

Slitage. Fläckar. Sprickor. En lådbotten slagen. Dörrpar låst. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
5 000 SEK