BOKSKÅP, empire, 1800-talet första hälft.

Över och underskåp med dörrpar, varav det övre dörrparet med spröjsat glas. Bakomliggande hyllplan. Skuren dekor med blommor. L ca 107, B ca 33, H ca 181. Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken och repor. Senare bemålning. Senare nyckelskyltar. Lös kantlist. Ett glas spräckt, vänster dörr högst upp. En utbytt fot samt senare topplatta. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
12 000 SEK