FÄLLBORD, 1900-talets början.

FÄLLBORD, 1900-talets början.

Svartlackerad med målad dekor av blommor. Bronserat underrede. Skivan målad av konstnärinnan Gerda Bendz. L 61, b 44, h 80.

Slitage. Värmefläckar på skivan. Slitage i bronseringen.

Lähtöhinta
3 000 SEK