Tosa - Skolan

(Japani, 1400-1700)
Tosa - Skolan
(Japani, 1400-1700)

TOSA-SKOLAN, akvarell och tusch, 1600-tal, sign.

Jaktscen med män till häst och hjort. Oramad. Bladstl 30x26.

Slitage. Något maskstungen.

Lähtöhinta
4 000 SEK