Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
289225

LOCKSKÅL, KÅSA SAMT KNIV, allmoge, 1800-tal.

Kåsa av björk (L 13). Lockskål (Diam 17). Kniv med läderslida, samt gaffel, träskaft med ristat monogram samt datering 18?6 (L 22).

Kåsa med några repor. Knivskaft med spricka och slitage. Lockskål med spricka och skador.

Lähtöhinta
1 000 SEK