Muut
289225

LOCKSKÅL, KÅSA SAMT KNIV, allmoge, 1800-tal.

Kåsa av björk (L 13). Lockskål (Diam 17). Kniv med läderslida, samt gaffel, träskaft med ristat monogram samt datering 18?6 (L 22).

Kåsa med några repor. Knivskaft med spricka och slitage. Lockskål med spricka och skador.

Lähtöhinta
1 000 SEK