289700

DRYCKESHORN, nyrenässans, horn och nysilver, 1800-talets slut.

Horn med lock i nysilver med antikiserande kvinnofigur. Uppburen av Poseidon, på fyra tassfötter. H 63.

Slitage. Sliten förgyllning. Hornet löst i monteringen.

Lähtöhinta
3 000 SEK