PARTI PORSLIN, 3 st, Kina, 1800/1900-tal.

Underglasyrblått.
Skål, h 7, diam 15,5
Vas, balusterform. h ca 14.
Vas med figurscen. h ca14,5

Bruksslitage. Glasyrdefekt. Glasyrnagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK