LJUSKRONA, omkring sekelskiftet 1900. H 80.

Fotogenhus av keramik med dekor av girlander, tre ljusarmar med vardera två ljushållare.

Slitage, nagg, ombyggd och ej komplett. Ursprungligen för fotogen.

Lähtöhinta
2 500 SEK