BOK, "Penu Proverbiale...Swenske Ordseder och Lärespråk..." av Christopher Grubb, Stockholm 1678.

Sambunden med "Gambla och Nyia Swea och Giötha Ordsprååks Tilökning" av Christopher Grubb, Stockholm 1677. Helfranskt skinnband från 1700-talets första hälft. Titelblad med tryck i svart och rött.

Slitage, ej genomgången.

Lähtöhinta
3 000 SEK