SKRIVBORD, "Superelips", Design Bruno Mathsson och Piet Hein, 1900-talets fjärde kvartal.

Bokfanérad skiva på förkromade spännben. Etikettmärkt. L 220, b 110, h 70 samt sidodel l 170, h 63.

Bruksslitage, stötmärken.

Lähtöhinta
6 000 SEK