Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
293722

PARTI TENN, 2 delar, prismaflaska samt ljusstake, 1700/1800-tal.

Ljusstake utan stämplar, kannellerad med klotfötter. Prismaflaskan märkt med svensk kontrollstämpel. H 20,7-21,5.

Slitage. Ljusstake med kraftigt skadad yta och senare ljusmanschett. Bucklor. Lagningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK