SPELBORD, empire, 1800-talets första hälft.

Mahognyfanér, halvmånformat med fällbar skiva, låda i bakre sarg, fyra nedåt avsmalnande ben. Dekorerad med mässingsbeslag. L 2 x 45, b 92, h 77.

Slitage, repor, fanerbortfall, senare beslag.

Lähtöhinta
4 000 SEK