Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

SPELBORD, empire, 1800-talets första hälft.

Mahognyfanér, halvmånformat med fällbar skiva, låda i bakre sarg, fyra nedåt avsmalnande ben. Dekorerad med mässingsbeslag. L 2 x 45, b 92, h 77.

Slitage, repor, fanerbortfall, senare beslag.

Lähtöhinta
4 000 SEK