SPEGEL, sengustaviansk, 1800-talets början.

Rak form. Rakt krön. I lunetten dekor av två parställda gripar. L 31,5, H 81.

Slitage. Senare förgyllning. Senare glas. Sprickor. Färgslitage. Märken och repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK