STEKFAT, kompaniporslin, Kina 1700-tal.

Oval form med konturerat brätte. Dekor i underglasyrblått i form av trädgårdsmotiv med påfågelspar. L 33.

Slitage, ytsmuts. Smärre kantskador.

Lähtöhinta
2 000 SEK