PARTI SILVER, 26 delar, bl a GAB, Stockholm 1943-1946. Tot vikt ca 355g.
8 kaffeskedar, otydliga stämplar, bl a 1938. 12 moccaskedar, förgyllda, svensk importstämpel. 2 moccaskedar, GAB, Stockholm 1943-1946. Sked, stämplad "EGM". 2 tänger. Salt och pepparbörsa.
Förgyllning med slitage. Pepparbörsa saknar topp. Slitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?