URNOR, 2 st, keramik, Höganäs, bla Henning Nilsson, 1900-talets första hälft.

Grå glasyr med hänklar resp grön glasyr. H 10-18.

Slitage, krackelyrer och tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
800 SEK