GOLVUR, allmoge, märkt A Carlson, 1800-tal.

Bemålat i grönt, med stiliserad blomdekor. H 202.

Slitage, maskstunget, färgbortfall, smärre skador. Lod och pendel medföljer. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK