BYRÅ, gustaviansk stil, 1800/1900-tal.

Rak form med snedställda hörn samt ben. 3 lådor i fronten. Dekorlister i mässing. Runda beslag i mässing. Mässingavslut på benen. L 81, B 45, H 84. Nyckel finns.

Slitage. Märken och repor. Blekt i fronten. Smärre fanerskador. Fläckar. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK