SKRIVBORD, ur Futuraserien, David Rosén för NK, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.

Mahogny, två hurtsar med lådor. Lös liggande skiva emellan dessa. Beslag i gulmetall. Brickmärkt. L 180, b 40, h 74. Nyckel finns.

Slitage. Repor, tryckmärken. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK