BYRÅ, rokoko, 1700-talets mitt/andra hälft.

Fanerad med bl a alm, björk, ljus mahogny och plommon. Svängd bukig form, svängd träskiva. Mässingsbeslag. Tre lådor. Nyckel finns.

Slitage, skador, två lådor med avslagna hörn, delar medföljer. Fanérsprickor/skador. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
25 000 SEK