MATBORD, nyrenässans stil, 1800/1900-tal.

Gråmålat trä. Två halvmåneformade skivor med fyra ilägsskivor med sarg. Dekor i form av pärlstav. Svarvade ben på trissor. L ca 130 (+59x4), B 130, H ca 78.

Senare dekorelement. Kraftigt renoverad samt kompletterad. Slitage.

Lähtöhinta
10 000 SEK