BESTICK, 45 del, silver, C G Hallberg, Stockholm 1960-tal. Vikt ca 1396 g. Knivarnas vikt med stålblad ca 798.

8 bordsskedar (18,5), 8 bordsgafflar (18), 8 bordsknivar med stålblad (22), 8 dessertgafflar (14,5), 8 dessertknivar med stålblad (18), 3 teskedar (13) samt 12 kaffeskedar (10,5).

Några repor.

Lähtöhinta
9 000 SEK