BESTICKUPPSÄTTNING, 51 delar, silver, "Vängåva" GAB Stockholm 1960-tal. Total vikt ca 1325g (exkl knivar).

10 bordsgafflar, 10 bordsknivar m kort blad, 14 bordsskedar, 5 förrättsgafflar, 5 förrättsknivar, 4 förrättsskedar (troligen L ca 16) samt 3 smörknivar. Samtliga knivar med blad av rostfritt stål.

Bruksslitage, repor .

Lähtöhinta
7 000 SEK