LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft. H 70.

Mässingsstomme behängd med prismor. Sex svängda ljusarmar. Mitt med stamglas.

Renoverad och kompletterad. Del av stamglaset trasigt. Vissa prismor med nagg, flertal prismor saknas. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
8 000 SEK