VAS, stengods, Ursula Printz, Gustavsberg. 1900-talets mitt.

Polykrom dekor av fåglar och blommor. Sign Studiohand, Printz, Handdrejad, Gustavsberg. H 38.

Krakeleringar. Ojämnheter i glasyr vid mynning, invändigt. Mindre repor. Spricka vid mynning

Lähtöhinta
1 500 SEK