MATTA, semiantik Shiraz. 145,5 x 100.

Grönmelerad botten med stort polykromt botehmönster med blommor. Benvit huvudbård med stiliserad blom- och växtranka.

Något slitage, något smutsig, obetydliga malskador, trampveck.

Lähtöhinta
5 000 SEK