Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

Jöns Pilo

(Ruotsi, 1707-1793)
Jöns Pilo
(Ruotsi, 1707-1793)

JÖNS PILO, olja på duk. Bär sign a tergo.

Porträtt av Sophia Rooth, född 1697, måladt 1745. 77 x 62.

Repor. Krackelyr. Färgbortfall. Duklagningar.

Lähtöhinta
10 000 SEK