Jöns Pilo

(Ruotsi, 1707-1793)
Jöns Pilo
(Ruotsi, 1707-1793)

JÖNS PILO, olja på duk. Bär sign a tergo.

Porträtt av Sophia Rooth, född 1697, måladt 1745. 77 x 62.

Repor. Krackelyr. Färgbortfall. Duklagningar.

Lähtöhinta
10 000 SEK