BÅLSKÅL samt KAFFEKOPPAR, 11 st, porslin, Kina, 1700/1800-tal.

Blomsterdekor i svart och guld, delvis märkta med "N" för familjen Nisser. Bålskål, diam 29, h 12.

Slitage, sprickor, nagg och lagningar. Endast tio underfat (tre senare underfat medföljer).

Lähtöhinta
3 000 SEK